Gobelin: Beszámoló a 2009 évi szentesi pályázati gobelin kiállításról

Szeretettel köszöntelek a Gobelin Varrás közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, Fogj hozzá Te is segítünk. Hirdesd termékeid csak értesíts segítek! Várlak szeretettel.

Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

network.hu

2009.november 21-én, 14 órakor újra megtelt pályázókkal és érdeklődőkkel Szentesen a tágas Helyőrségi Klub hatalmas termei, a már negyedszer megrendezésre került Szamosközi Gobelinvarró Pályázat és Kiállítás ünnepélyes megnyitóján.

A pályázatra, igényes munkákkal 61 pályázó jelentkezett 85 pályamunkával az ország minden részéből 43 településről.

Ez évben is lehetősége volt a látogatóknak, hogy a szakértő zsűri által odaítélt díjakon felül Szentes város közönségdíját is megszavazza a legjobb alkotásoknak.

A kiállításon, több mint tízmillió öltés versengett a győzelemért.
A résztvevő pályázók, mind a két kategóriában kiemelkedő műveket alkottak.
Most először, egy gyönggyel kivarrt gobelinminta is bemutatásra került.

A gobelin pályaművek mellett Szamosközi Antal olajfestményei is helyet kaptak. Ez lehetőséget adott a közönségnek, a kivarrt gobelinkép és az eredeti olajfestmény együttes megtekintésére.

A kiállítás megnyitója a hangulatthoz illő kamarazenével kezdődött, melyet a SZTE Zeneművészeti Karának hallgatói adtak elő
A kiállítást Szűcs Lajos, Szentes város alpolgármestere, nyitotta meg.
Ezt követően, a főszervező Szamosközi Antalné Tünde bemutatta a szakértő zsűri tagjait:

Dr. Kun Edit /Budapest/ természetfestő, jogász, aki egyben felügyelte a zsűri munkáját
Szűcs Lajos /Szentes/ alpolgármester, aki egyben a zsűri elnöke
Bittó János /Szeged/ a Melina Gobelin Webáruház vezetője
Sándor Imréné /Szentes/ kereskedő
G. Szabó Lenke /Szentes/ Könyvtár Kht. ügyvezető igazgatója
Szamosközi Antal /Szentes/ természetfestő, a pályázat kiírója
Szamosközi Antalné Tünde /Szentes/ a pályázat főszervezője.

Dr Kun Edit meleg szavakkal értékelte azt a hatalmas munkát, amit a pályázók végeztek a gobelin alkotások készítése során. Elemezte a zsűri mindenre kiterjedő alapos munkáját. Ismertette a zsűri takok, egymástól függetlem pontozásos rendszerét.

network.hu

Az ünnepélyes megnyitón 23 díj került átadásra.
Az eredményhírdetés után, szerény vendéglátás keretében, estébe nyúló szakmai és baráti beszélgetéseken, remelkül érezték magukat a résztvevők.

A IV. Országos Szamosközi Gobelinvarró Pályázat és Kiállításon a MELINA GOBELIN WEBÁRUHÁZUNK KÜLÖNDÍJÁT: a csodaszép 40cm magas, 4kg súlyú, mélycsiszolású parádsasvári ólomkristály serleget

Tarr Márta nyerte, aki Tiszagyulaházáról pályázott a Tanyavilág c. tűgobelin képpel.

Gratulálunk az alkotónak!

Címkék: gobelin kiállítás pályázat varrás

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Törőné Paksi Magdolna üzente 14 éve

Nagy örömömre szolgál,hogy én is a világháló tagja lettem.Az első goblein kiállitáson Szentesen két munkám is jelen volt.Sajnos betegségem miatt a többin résztvenni nem tudtam,de azóta is sokat varrok,főleg tügobleint.Szamosközi házaspár nagy tisztelője vagyok .Minden jót kivánunk nekik, Miskolcról a Törő házaspár.

Palotai Sándorné üzente 14 éve

Ez a kiállítás minden évbe megrendezésre kerül? Üdv Anna

Szamosközi Tünde üzente 14 éve

Ez egy panoráma kép a kiállításról azoknak a gobelinezőknek is, akiknek nincs lehetőségük ellátogatni hozzánk, Szentesre.
Üdv. Tünde

Válasz

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Network.hu Kft.